Ölü Yatırım

Posted by Her Boku Bilen Adam | Posted in , | Posted on 11:11

Dün cenazedeydik.

Şampiyonluk maçları, kutlamaları, derbiler, seçim meydanları, Hrant Dink'in cenazesi , Gezi eylemleri de dahil hayatımda hiç o kadar insanı bir arada görmemiştim.

Klişe olacak belki ama sağcı, solcu, muhafazakar, laik, kemalist, türbanlı, dövmeli bir sürü insan gördüm orada dün. Hepsi de 14 yaşında öldürülen bir çocuk için oradaydı.

Çocuk, evet. Çocuk.

Arada slogan atanlar hatta "Zıplamayan Tayyip" diye bağıran birkaç densiz vardı ama insanlar hemen "Cenaze bu ya saçmalamayın" diye homurdanmaya başlıyordu.

Berkin defnedilir edilmez de yaşananlar malum.

Berkin'in cenazesi devam ederken devletin Bakan'ı şunu yazdı:

Bakan bize "Nekrofil" diyordu.

TDK'ya göre Nekrofil; "Ölü sevici" demekti.

"Dili sürçmüştür, aslında öyle demek istememiştir" diye açıklayabileceğimiz bir tarafı yoktu bu ifadenin.

Zaten yine o esnada AKP'nin bir başka milletvekili Şamil Tayyar da Berkin'in ölümünü şöyle yorumladı:


Tayyar'a göre 12 Mart tarihi özel olarak seçilmiş ve Berkin'in fişi çekilmiş olabilirdi.

"Ya sabır" bile diyemezken iktidar biatçısı gazeteci(!) Fatih Tezcan ise seçim anketine dönüştürdü 14 yaşındaki bir çocuğun cansız bedenini...

Sayın Cumhurbaşkanı'nın tabiriyle "İnsan gerçekten hayret ediyor" dedim kendi kendime.

Bir insan, hem de her fırsatta hayatını dini vecibelere göre yaşadığını söyleyen bir insan, 14 yaşında bir çocuğun ölümüne bile nasıl üzülmez, nasıl bir rahmeti çok görür, nasıl olur da bunu kendi siyasetine, komplo teorilerine, seçim anketlerine meze yapabilirdi ki?

Nasıl olur da bu kayba gözyaşı dökenleri "Ölü Sevici" olmakla itham eder ve bunu yaparken en ufak bir utanma belirmezdi yüzünde.

Bu sorulara kafamda dolanır, beynim adeta patlamak üzereyken cevabı o verdi.

Başbakan.


)

Bu insanların(!) bir çocuğun kendi emirleri ile katledilişine "Allah rahmet eylesin" demesini beklemekle aslında hatayı biz yapıyorduk. 

Ruşen Çakır, Metin Lokumcu için "Ama öldü efendim" dediğinde de "Ben bilmem" dememiş miydi aynı adam.

Dün Berkin için Allah rahmet eylesin diyemezdi çünkü bugün Burakcan için seçim meydanlarında "Kardeşimizi öldürdüler" diyecekti.

"Gazımız zararsız" dedikleri gazdan vefat eden Tunceli'deki polisi de bugün meydanlarda haykıracağı gibi.

Daha 2 ay önce "Cemaatçi, paralel yapıcı" diye Manisa'dan Tunceli'ye sürdükleri polisimiz için haykıracak, ağlayacaktı. 

Ama ne polis ne de Burakcan için gerçekten üzüldüğü için değil ha.

Sadece o çocuklar onun için "Oy" ettiği, Berkin ise etmediği için.

Tıpkı Mısır'da katledilen ve gözyaşı döktüğü Esma, 1400 km beride katledilse onu da umursamayacağı için.

Tayyip Erdoğan'ın anladığı dilden konuşmak gerekirse Berkin'in oy kuru, Burakcan'ın oy kuru karşısında çok değersiz olduğu için. Esma'nın karşısında Ali İsmail'in 5 para etmediği gibi...

O yatırımını sağlam yapıyor, biz ise vicdanımızı har vurup harman savuruyor, boşa harcıyorduk. 

Ama size bir şey söyleyeyim mi; bizim için hepsi insan ve bir insan evde eritilemeyen milyon eurolardan, birkaç kuruş diye tabir edilen trilyonlardan, ayakkabı kutularından, kasalardan, para sayma makinelerinden, AVM'lerden, peşkeş çekilen arazilerden, havuzlardan, rezidanslardan, TOKİ'lerden, duble yollardan, köprülerden daha değerlidir.

Biz her şeyimizi insanlığa, onlar ise paraya yatırmışken söylerin bana, hangimizinki ölü yatırım?

Comments (9)

her şeyde her şekilde katılıyorum yazdıklarına ancak bunlar insan değil.İnsanlığın var olduğundan beri içgüdüsel olarak bizimle birlikte var olan bir his bir içgüdüsel dürtü de vicdandır. vicdanı olmayan bir canavardan farksız değildir. O yüzden arkadaşım, ben olsaydım bunlar için insan tabirini kullanmazdım. Onları insan olarak görmeyince daha az şaşırmaya başlayacaksın ama yine de bu kabullenme demek olmayacak inan bana.Çünkü şaşkınlık içgüdüsel olarak beynimizde bir tür anlamlandırmaya çalışma sürecini de beraberinde getirecek ki biz insanlar için bu şu anda bir vakit kaybına sebep olacaktır.Vakit kaybetmemeli ve direnmeliyiz. Sevgiler..

Egemen bağış, şamil tayyar ve fatih tezcan kendi bilinç altındakilerini ortaya çıkarıp başkalarına maletmişler, bu tarz sapkınlıklar ancak onlardan beklenir

Her boku bilen adam maşallah evliya çelebi gibisin her yere gidiyorsun iş güç yok sanırım .O kadar kalabalığı şehit cenazesine gitmediğinden göremezsin .ayrıca gidemezsin gitsende hepimiz ermeniyiz diye bağırmadan duramazsın
bağırırsanda şırıngayla kan alırlar sen söyledğin gibi provakatörlük yapmak için dolaşmaya devam et bu millet yemez bu numaraları haberin olsun

Bu yorum yazar tarafından silindi.

İmza atmam gereken yer neresi hemen atayım?

Hükümetin Berkin Elvan kardeşimle ilgili söylediklerini eleştirmişsin haklısın. Benim değinmek istediğim nokta başbakanı alkışlayanlara bir sitemin var sanki. Onların orada polisi masum gençlere kıydıkları için alkışlamıyorlar alelade bizim amacımız hükümeti devirmek diyen, içerisinde bir sürü terör örgütü barındıran gezi eylemlerini bastırdıkları için alkışlıyorlar. Hükümetin yaptığı haksızlıkların farkındayım ama gezide o terör örgütlerini görmek insanı ürkütmüyor değildi. Saygılar, sevgiler.

Bu yorum yazar tarafından silindi.

Merhaba! Depolama alanını internette arıyorsan sana yeni bir site önermek istiyorum: http://kutucugum.com/ Burda dosyaları hem yükleyebilirsin, hem de indirebilirsin, ayrıca arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bu site ücretsiz ve limitsizdir. Lütfen buna bir bak, belki beğeneceksin :)