Gelin Başı

Posted by her boku bilen adam | Posted in , | Posted on 12:58


Bir arkadaşımın İnternet Cafe'sindeyiz.Ben bakıyorum o gün cafeye.Bi kaç arkadaş daha var türlü geyikler dönüyor malum cafe ortamı.Derken daha önce kendisine Roman Polansky'nin Macbeth'ini kopyaladığım bir kız geliyor.Konservatuar sınavlarına hazırlanacak ordaki sahnelerle.Benden bu sefer ÖSS çıktısı almamı istiyor.

Tam o esnada dışardan büyük bir gürültü geliyor.

Tüm cafe dışarı çıkıyoruz.Dükkanın çaprazında 10 - 15 metre ötedeki kuaförün öndünde bir gelin arabası,etrafı ana baba günü olmuş.Bir adam çıldırmış vaziyette,5 kişi zaptedemiyor.Küfürler havada uçuşuyor.En az 50-60 kişi seyrediyor olayları.Kimisi gülüyor,kimisi şok olmuş,bir kısmı korkak bir ifadeyle olayları izliyor.

Derken adam iyice zıvanadan çıkıyor.Kuaförün camına bildiğiniz uçan tekme sallıyor.Yanındakiler durduramıyor adamı,iki tane yumruk daha vuruyor kuaförün camına.Gelin arabasından gelin çıkıyor dışarı adamın yanına o gidiyor ama adam geline de bir tane geçiriyor.Adamı tutmaya çalışanlardan biri küfürle karışık durmasını istiyor ona da bir yumruk.Herif durmuyor.

Adamda öyle bir öfke var ki tabirimi mazur görün ama sanki karısına,kızına,annesine tecavüz etmişler ve tecavüzcü de kuaförün olduğu binaya saklanmış.Öyle bir öfke..

Şoku atlatıp birilerinin polisi aramasını istiyor biri.Aklıma bende cep telefonu olan polis ağbilerden biri geliyor. Arıyorum.

"Ağbi bizim cafenin orda kavga çıktı acil gelin" diyorum.

"Geliyoruz zaten oraya" diyor.

Adam hala zaptedilemiyor.Kuaförün camına yumruklar tekmeler,geline ve diğer adama yumruklar devam.Etraftan tahminler yürütülmeye başlanıyor :

-herhalde geline biri bir laf etti

-gelinin belalısı dükkanı bastı babası da çıldırdı

-damat geline bir laf etmiş babası da çıldırmış

-yok efendim görümcesi şey demiş
....


Derken polisler olay yerine varıyor.Adamı tutmaya çalışırken pat!!!

Polisin omzuna da bir yumruk vuruyor adam..

Aha diyoruz şimdi sıçtın.

Yumruğu yiyen polis tek eliyle kavrıyor zaptedilemeyen dayıyı.Bağırtılar eşliğinde adamı olay yerinden uzaklaştırıyor.

Bizim bulunduğumuz tarafa doğru adamı zapdetmiş halde ekip otosuna doğru götürmeye başlıyor.Biz hala olayın aslı neydi diye düşünürken,tam bizim önümüzden geçtikleri esnada adamın ağzından şu laflar dökülüyor : Bir gelin Başı 250 Milyon olur mu komserim..Sanki hafiften bir rüzgar esiyor da herkesin suratına yumruk etkisi yapıyor o rüzgar bir anda.Herkes şok olmuş halde birbirine bakıyor.."Bu yüzden miydi lan" diye düşünme balonu oluşuyor milletin kafasında..

Konservatuara hazırlanan kıza dönüyorum : Sen de Macbeth çalış burda..

Comments (9)

Ama hakkaten olmaz.

Hahahaha kasıklarıma ağrılar girdi gülmekten. Fotolar da ayrı manidar :)

Bu konuda en akıllı çözüm ne biliyor musun hbba? Benim
arkadaşımın ablası yapmış.

Gelinliği saçı yapıldıktan sonra giyilen bir modelmiş. Normal kıyafetlerle kuaföre gidip saçını ve makyajını yaptırmış 50 TL'ye. Eve gidince de gelinliğini giymiş ve düğüne hazır:) 300-500 tl arasında değişen gelin başı parası ödemekten de kurtulmuşlar. Çok akıllıca değil mi? Çok beğendim bu çözümü :)

çzöüm akıllıcaymış günlük.bence de o şekilde kurtulabilrisin bu masraftan.

ama bu anlattığım olaydaki para miktarı çok da önemli değil.ya inanamazsınız adam resmen kendini parçaladı.daha dogrusu kendini ve önüne gelen herkesi.düğün mahvoldu,gelin yumruk yedi,gece nezarette geçmiş sonradan öğrendigim kadarıyla da.
yani 50 tl fazla ver be kardeşim niye olay çıkarıyorsun.tüm günü mahvediyorsun değil mi ama.

zuhaha .bence evlenmemiştir onlar.kız caymıştır :D

araştırmacı gazeteciliğimi baltalamayın.ne var kardeşim.gelin başı diye aratınca bildiğin topuz modelleri çıkıyordu biz de "bride head" diye arattık işte.

yalnız sende de ne çakallık var.gidip neyi araştırıyor.

bu işe mi girsek, her şeyi bırakıp!

tunchay,

çok tehlikeli bu sektör.hayati tehlike var.ben yokum ağbi.sen al tarağı makası pratik yap.

gelin yediği yumruklara rağmen evlendiyse o adamla bravo valla.

Zaten gelin başı olayı saçma bişey. Gereksiz. Mesela bana kalsa günlük elbisemle evlenirdim saçım da pekala günlük olurdu. Düğüne derneğe de gerek yok hani. Beleşe evlilik. Alt tarafı imza atacaksın değil mi ama. Neden çok farklı olsun ki diğer günlerden. :P Malum hayat pahalı..Sonra boşanırken neden eğlenilmiyor ki. Ben boşanırsam düğn dernek kurarım. "Oley boşandık" diyerekten. Yapma kardeşim düğün dernek, bilmiyor musun hesabını kitabını?! Bırak bu işleri bırak bu gelenekleri...

Oh, dertliymişim ki ne dertli..Hayat zaten hep acı hep keder.