Kamuflaj

Posted by her boku bilen adam | Posted in , , , | Posted on 11:49


"11 yaşındaki Ruşen Kasım ve kocası 55 yaşındaki Said Mohammed. 2007'de evlendirilen küçük kız, kocasının ilk eşi, 4 oğulları, 2 kızları ile birlikte yaşıyor. Nikah günü çok utanmıştı. Ama ondan başka utanan olmadı."

"Gülhan Hayder de 11 yaşında. Kocası Faiz Mohammed 40 yaşında. Küçük kız öğretmen olmayı hayal etmişti. Ama artık bir adamın üçüncü eşi. "


Haberler Hürriyet'ten.Arada "Seksi fotoğraflar için tıklayın" dışında da bir şeyler yapıyorlar.Gerçi büyük ihtimalle yabancı bir ajanstan arakladılar ama olsun.Buna da şükür.

Konuya dönecek olursak da "aslında çok da söylenecek bir şey yok" kalıbına h
iç de uymayan bir durum.Söylenecek o kadar çok şey var ki.Hangi birinden başlayalım.

2001'de Afganistan'a kurşunsuz ve süper bir demokrasi amacıyla giden Amerika'nın başarısından mı bahsedelim.

Taliban'ın ve Afgan halkının İslam anlayışından mı..

Biz tüm bunları tartışırken,üzerine yazılar yazarken orada ufacık kızların koca koca adamlarla(adam dediysem lafın gelişi) evlendirilip hayatlarının tamamına yansıyan travmalar geçirip,işkencelerle çürüyüp gitmelerine mi değinelim yoksa..

Bilmiyorum ne yapalım ne edelim..


Dinlerin çıkış noktası insanları bir arada tutmak,onları ahlaki açıdan düzeltmek,kötüden,şerden ayırıp iyiye doğruya getirmek değil midir ?

Neden İslam dini Arap toplumuna indi ?


Tüm İslam kültürü Ramazanlarda yayınlanan "Çağrı" filminden ibaret olanlar bile bu soruya mantıklı açıklamalar getirebilir.Çünkü Arap halkı yoldan çıkmıştı.Kendi yaptıkları putlara tapar,küçük kız çocuklarını diri diri gömer,her türlü sapkınlığa bağımlı durumdalardı.

Peki Hz.Muhammet'den yüzlerce yıl sonra ne durumdalar ?

Şu yukarıdaki fotoğraftaki insanlar İslam'a körü körüne bağlı olduklarını iddia ediyorlar.11 yaşındaki kız çocuğu ile evlenmek,erkeklerin sakalsız dolaşmasına izin vermemek,kadınların gülmelerini bile yasaklamak onlara göre İslam'ın anlamı..

Pek Mevlana'nın okuyup yorumladığı kitap hangi kitaptı ? O din hangi dindi ?

Mevlana'dan daha mı zeki bu yukarıdaki dangalaklar ?Sorsan neden böyle diye mutlaka mantıklı(!) bir açıklama da yaparlar.Hatta örnek de verelim.Üsttekilerin takım elbiseli versiyonu Halis Toprak ya da nam-ı diğer Halis Ağa geçenlerde 17 yaşında liseli bir kızla evlendi. Bakın müstakbel kayınpederi 71 yaşındaki Halis Toprak ile evlenen 17 yaşındaki kızı için ne diyor :

Muhabir : Kızınızın Halis Toprak ile 6 ay flört ettiği söyleniyor.Buna ne diyeceksiniz ?

BABA : Hayır öyle bir şey mümkün değil.Benim kızım çocuk ya !!!Hangi dinden olurlarsa olsunlar günümüzde insanlar inandıkları şeyi ya anlamıyorlar,ya da o dine, inanışa sığınarak sapkınlıklarını gizlemeye çalışıyolar.Vatana ihanet eden milliyetçiler,küçük kızlarla ilişkiye giren müslümanlar,oğlancılık yapan rahipler,iki jipli sosyalistlerle dolu yeni bir dünya düzeninde yaşıyoruz.

John Lennon'ı saygıyla anıyorum burdan.

Comments (3)

her ilkelliğin, geriliğin, yanlışın nedenini dine, politikalara bağlıyoruz ama hiç insanın üzerine yıkmıyoruz suçu. "insan" şöyle bir dünyaya, en azından kendi dünyasına bakıp hiç iyi bir şey dilemeyecek mi hala? hep yetecek mi kendisine çevresinde hazır olan, ben nasıl bir adım daha ilerleyebilirim demeyecek mi? kendi iyiliğini bile istemeyecek mi? kendisine bile bencil artık "insan" denen şey, ne yazık...

ben kendi ülkemin ve dünyadaki her ülkenin toplumuna önce gurur, sonra vicdan diliyorum...

dilerim,,,,,,,,,,,


h.b.b.a bazen yazdığın yazılarda çok uzun zaman takılıyorum,,,, şu andaki gibi...

"kendisine bile bencil artık insan"..

işte asıl nokta bu popüler yorum.

dine mi ihtiyacımız var kötülük yapmamak için,bayrağa,şehit kanına mı ihtiyacımız var yaşadığımız toprağı sevmek için,kanunlara mı ihtiyacımız var suç işlememek için.

ya da bunların hepsi var diye mi tersini yapmaya çalışıyoruz.

hiç mi vicdanımız,irademiz kalmadı.bu kadar mı bencilleştik kendimize bile..

Ne demiş Ömer Hayyam;
"Sarhoş diye çıkmışsa bir kere adım,
Halkım neden kınar beni anlamadım
Her haram şarap gibi sarhoş etseydi
Dünyada tek bir ayık bulamazdım."

"Kendini bilene canımı versem az gelir,
Ona tapsam,ayağına yüz sürsem yeridir.
Cehennem nedir bilmek ister misin?
Dünyada cahille sohbet cehennemin ta kendisidir"

doğru demiş Hayyam! Bunun gibi daha çok şey demiş..Ve sadece o dememiş! Diyen çok ama dinleyen, okuyan yok!