Türk; Öğüt, Linç Et , Gebert !!!

Posted by her boku bilen adam | Posted in , | Posted on 05:18Edirne'de günlerdir devam eden gerginlik bugün yine şiddet olarak sokağa yansıdı.. Basın açıklaması yapabilmek için Edirne'nin İstanbul yönünde TEM'de günlerdir bekleyen gruptan bazıları polis takibinden sıyrılarak kent merkezine girdi ve basın açıklaması yaptı. Bu gruba, Edirne kent merkezinden bir başka grup müdahale etmek isteyince kendilerini, 'Biz PKK'lı değiliz, Amerika'ya karşıyız' yanıtını verdiler. Ancak buna rağmen provokasyon sonucu linç edilmekten zor kurtuldular."Amerika defol bu vatan bizim !!!" diye slogan atan ve o doğrultuda bir bildiri okumaya çalışan insanlara yapılanları izlediniz. Kendilerine saldırma belirtisi gösterenlere önce "Biz PKK'lı değiliz, Amerika'ya karşıyız" demeleri de dayak yemelerine, linç edilmelerine engel olmuyor. Çünkü ne dedikleri ne söyledikleri önemli değil. Ortada bir eylem var ve muhtemelen bunlar terörist.

Muhtemelen orda okuyacakları iki satır şey bu ülkeyi bölecek, muhtemelen attıkları slogan pek çok genci vatan haini yapacak, askerlikten soğutacak, bilimden ilimden irfandan ayrı düşürecek, videonun sonlarına doğru çevreden duyulan İsmail YK'nın "Facebook" adlı eserini dinleme özgürlüklerini elinden alacak.

E madem böyle bir tehlike var, vatanını seven listesini davet ets... pardon ya aklım başka yere gitmiş. Ha ne diyordum vatanını seven saldırsın !!!

Analar, kadınlar da kutsaldır bu ülkede, değil mi?

Hani anamıza küfredilse, bacımıza yan gözle bakılsa, karımıza biri bir bakış atsa, bıyık bursa alimallah direk indiririz kafasına balyozu. Namus meselesidir değil mi ? Hatta "tecavüzcüleri içerde şişliyolarmış zaten ağbii"

Ne deriz bi de en ufak bir olayda : Senin bacına / karına yapılsa ne yapardın ?

Doğru valla kadın kutsal bizde.

Zaten ondan iki lafımızdan biri "a.ına goyum"; zaten ondan tikliler bile "ananı s.kiyim" der; zaten ondan elinde pankart taşıyan kadın, kız bakmadan saçından sürükler yerde tekme atarız 4-5 erkek birleşip.

Türkiye İran olmasın değil mi ? 

Hani şeriat gelmesin bize. Sokağın ortasında adam asmasınlar. Zina yaptı diye kadınlara recm uygulamasınlar. Çünkü biz laik demokratik hukuk devletiyiz değil mi ? 

Ha biri çıkıp demokratik bir şekilde fikrini belirtse; o hukuk devleti, o demokrasi içinde lincimizi yaparız ayrı mesele. Aman İran olmayalım da. Aman türbanlılar üniversiteye girmesin de başı açık kızlarımız, saçı jöleli evlatlarımız linç yapsın dışarda hiç önemli değil.

Laz'ı, Çerkez'i, Roman'ı, Kürd'ü, Ermeni'si ile bu ülke bir mozaik değil mi ? 

Ha yeri gelir Romanlar'ın evini yakarız, "en iyi Kürt ölü Kürt'tür" diye milyonları toplarız, Ermeniler'i sırtından vurur ardından da "Plan Yapmayın Plan" diye ayarın alasını verir, tak diye beraat ederiz. "Kürtçe şarkı söyleyeceğim" diyen adamı siktir eder, o adamın resminin olduğu tişörtü giyen işçileri linç eder, "Açılım" ayağına Kürtçe kanal açar ama; Kürtçe konuşana dayağımızı atarız. Zaten mozaik pastada bile önce pösküütler un ufak linç edilmez mi ?

E o zaman linçsiz mozaik mi olur a dostlar ?

Ha ama bütün bunlar Amerika'nın oyunu değil mi ? 

E ama biz "Amerika Defol" diyeni de linç ediyoruz.


Ha pardon tüm bunların asıl kaynağı Provokasyon değil mi ?

Halkımızı provoke eden insanlar var tıpkı videoda olduğu gibi. Bizim halkımızı kışkırtıyor sonra da böyle linç görüntülerine yol açıp imajımızı zedeliyorlar.

Soruyorum o zaman,

Bu nasıl bir halk ki ota boka püsüre hemen dolduruşa gelip; yaşlı, kadın, genç gözünün yaşına, ne dediğine, ne söylediğine, ne düşündüğüne bakmadan linç etmeye kalkışır da; en yüksek sesli bir barış çağrısında, en güzel kardeşlik şarkılarında, en dolu birlik beraberlik mesajlarında en ufak bir heyecanlanma dahi yaşamaz ?

Nasıl bir topluluğuz ki biz, övündüğümüz, "İranlı" diyene "Türktü" savunması yaptığımız Mevlana'nın "Ne olursan ol gel" sözünü "Kim gelirse gelsin, ne söylerse söylesin linç eder adamın a.ına koruz"a çeviririz ?

Dış mihraklar, Amerikan oyunu, Fethullahçılar, Provakasyon, Yavşak AKP, Ulusalcıların işi, Ergenekon, Faşistler, Kemalistler vs. vs.

Sıçayım linçlere takmaya çalıştığınız tüm kulpların içine,

Sıçayım bu ülkenin insanlarının özgürlük anlayışına,

Sıçayım bu ülkede bir şeyler okumaya, sorgulamaya, yazmaya çalışıp boşa kürek çeken aklımıza,

Sıçayım aylarca "Sıçayım" demek yerine doğru düzgün cümlelerle bir şeyler anlatmaya çalışan kafama.

Bu yazıya gelip tehdit mesajı atacaklar da akıllı olsun oğlum !!!

Feysbukta Sedat Peker'in 105.000 hayranından biri  oldum. Valla bundan sonra arkam çok kuvvetli.

Feysbuuukkk feysbuuukkk her günn taradımmm durdumm.... Sedat'ı ordaaann bulduummmm !!!

Comments (15)

Hep yanlış yoldan ilerleniyor bence. İnsanları zorla terörist yapacaklar:)

"Kurtarmaya çalıştığımız, ezilmesin diye uğruna savaşlar verdiğimiz, gerçekten bağımsız bir ülkede yaşasın diye ömrümüzü hapislerde çürütmeyi göze aldığımız" halk bu işte... 70%'i böyle, bunu neden hala anlayamıyoruz? Orada basın açıklaması yapamazsın artık. Çünkü olan olmuştur ve Türk halkı yine "gaza" gelmiştir. Hep aynı terane. Bu adamları kahvede yakala, ne olacak bu memleketin hali diye başla, amerikanın-imf'in-dünya bankasının bu ülke üzerinde oynadığı oyunlardan bahset, dünyada olmuş ve yaşanmış örnekleri anlat, bu anlattıklarının içine ne milliyetçiliği ne solculuğu ne koministliği ekle, hiç birinden bahsetme, o meydanda ağzından tükürükler saçan zombi ordusunun yarısından fazlası "haklısın ağbi" derler. Demezlerse adam değilim.

Yanlış yoldan ilerliyoruz. Bu ülkenin insanları "çaktırmadan yapılan" işleri severler. Bak, çaktırmadan satıyorlar vatanı, gözgöre göre değil. Kimse bir şey diyor mu? Demiyor.

Kuş gribi dendi, birileri zengin oldu. Domuz gribi dendi, birileri zengin oldu. Deli dana dendi, birileri zengin oldu. Van minutz dendi, birileri kahraman oldu.

Bu işler böyle yürüyor. Ne yapıyorsan göstermeden yapacaksın. Gazze'ye yapılan saldırıları lanetleyeceksin, Davos benim için bitmiştir! diyeceksin ama Yahudilerle olan işbirliğinden hiç vazgeçmeyeceksin.

Sosyalist örgütlerin ve partilerin öncelikle solcu olduklarını unutmaları gerekiyor. Solculuk kisvesini bir kenara bıraksınlar. Koministliği unutsunlar. Sonra göstermeden yapsınlar ne yapacaklarsa. Boktan bir sağcı parti gibi çıksalar bu vaatlerle iyi iş yapabilirler bence :) Bizim halkımız bundan anlar. İçinde sol kelimesi geçmesin, koministin K si olmasın, yeter.

Milliyetçilik mahallelere kadar inmiş durumda. Memleket milliyetçiliği komik boyutlarda aşmış. Trabzonluların memleket sevdası inanılmaz. Kesinlikle Trabzon hakkında bir şey söyleyemezsiniz. Direkt kavga çıkar. Hepsi o çok sevdikleri memleketlerini terk edip gitmişlerdir başka başka şehirlere ama toz kondurmazlar terk ettikleri memleketlerine. x mahallesi ile y mahallesinin arasında bile çatışma, sürtüşme olabiliyor. Sebep? Farklı mahalle. Farklı okul.

Sebep, bunlardan bile insanların gözü dönebiliyorsa, ideolojik ve dini sebeplerden bu adamlar çok rahat linç isteğinde bulunur, çok rahat adam öldürür. Cahil pezevekler.

Edirne bir de bü ülkede CHP'nin yüksek oy aldığı şehirlerden biridir sözde.

Allah'ın nazileri, işte terörist asıl bunlar.

Bunları teker teker tespit edip eşşek sudan gelene kadar döveceksin.

Şu görüntülere kelimeler kifayetsiz kalıyor ya inanamıyorum. Bu ülke gün geçtikçe istenilen kıvama geliyor, yakında millet sokaklarda yine biribirine silah doğrultacak, yine askeriye denen karabulut gelip bizi 50 sene geriye atacak diye korkuyorum.

Lanet olsun böyle halka böyle insanlara. Bunlar için bildiri yayınlayan, ülkenin hakkını savunan bu gençlere de ders olsun. Deveye diken eşşeğe siken yaranır demişler. Bırakacaksın gelecek yabancılar bunların analarını bacılarını dürtecek o zaman görecekler.

Esir iken mümkün mü ibadet ?
Yatıp kalkıp Atatürk'e dua et.
Senin gibi dürzülerin yüzünden,
Dininden de soğuyacak bu millet.

İşgaldeki hali sakın unutma.
Atatürk'e dil uzatman gereksiz.
Sen anandan yine doğardın amma,
Baban kim olurdu bilemezdin şerefsiz...

Bu şiiri bu linç eden adamlara armağan ediyorum. Allah belanızı versin...

bu tür olayların sebebi, kızacak birinin bulunamaması. sigaraya zam gelir, ekmeğe, doğal gaza zam gelir, adam acıkır, üşür ama kime nasıl kızacağını bilemez. kimim ya da hangi kurumun asıl adres olduğunu bilemez. ve herkes kendine bi günah keçisi bulur. o an için o meydanda hayvanlık içgüdüleri, "bak kızman gereken kişiler bu pankartı taşıyanlar" der ve o da hayvanlar gibi ağzının suyu aka aka saldırır. bu ideolojik bi safsatadan ziyade hayvanlık üçgüdüsüdür. kırmızı götlü maymunların kendi bölgeleri için taşak dövüştürmesine benzer bu. birlik ve beraberlik için öncelikle ortak acımızı tespit etmeliyiz. bi ortak düşman bulmalı, sopa göstereceksek ona göstermeliyiz. kurtuluş savaşı'nın da temeli buna dayanıyordu. kısacası herkese aynı jop girmeyene dek bu böyle devam eder.

Hbba cım, videoyu izledikten sonra daha bir emin oldum ki bu yazıyı baya bi sinirle yazmışsın. Sen yazılarını yazarken benim nerelere takılacağımı tahmin ederek yazan bi arkadaşımsın biliyorum... Ama bence "Türkiye İran olmasın değil mi?" alt başlıklı paragrafta bırak benim takılmamı sağlayacak ideolojik yaklaşımı bi mantık hatası var gibi geldi.Onun dışında tüm yazında ve sinirinde sana hak veriyorum.Maalesef! Neresinden tutup anlamaya çalışmalı bu insanları bilemedim.Bir kadını yerlerde sürükleyenlerden mi,söküp aldığı bluzun üstünde ne yazdığına anca linçin ortasında bakmayı akıl edenlerden mi,yoksa "Amerika defol,bu vatan bizim" yazan bir pankartı inatla yakmaya çalışanlardan mı? o pankartı -imzası hariç- başka bi ortam ve ruh halinde yakmaya kalksan vatan haini olursun! Yorumumu umutlu bitirmek isterdim ama ne yazıkki kısa vadede umudum yok,bu haberlerden daha görürüz gibi geliyor.Sen sinirlerini sağlam tut ;)
[(Süper)Cem 'in yorumunu da ayrı bi yazı değerinde beğendiğimi belirtmeden geçmeyim..]

Benim de anlamadığım şudur. madem provakatör diye birşey var. polis, istihbarat ve memleketin huzuru için hizmet eden ne birim varsa. otursun şu görüntüleri tek tek izlesin. hatta yazıya döksünler. milletin böyle fuzuli alevlenmesine sebep kişiler ve sözlerini tespit etsinler. aynı adamların bir mersinde mitingde bir edirnede linç girişiminde, bir erzurumda filan şeriat getirecek partinin başkanının parti binası açılışında göründükleri ortaya çıkar. bir yerde komunist linç eder, bir yerde bayrak yakar, bir yerde "el keseceğiz" diye bağıran adama allahuekber fonu çeker ama hep işini yapar. kimler bu adamları piyasaya sürüyor bunu ortaya çıkarmak çok mu zordur.
belki de tüme varınla değil tümden gelimle gitmek lazım. çapulcu toplayacağına bir bir kaynakları tespit etmeli.

Bu olayları tv den izlerken bu konular hakkında yazacağını tahmin ediyordum uzun süredir bakmadığım blog'una bir bakayım dedim ve yine çok güzel tespitler ve yorumlar teşekkürler....

"Zaten mozaik pastada bile önce pösküütler un ufak linç edilmez mi ?"

bu kısım, lezzet aldığım kısımdı.

diğer kısımlar, helal olsun dediklerim. yalnızca ahmet kaya konusunda farklı düşünüyorum, sadece kürtçe şarkı söylemek istediği için hasstr demiyorum ben ona (ben öyle en azından). neyse konu bu değil.

abi, ne cahil bi milletiz yahu..

Aklına ve eline sağlık.

Kendisiyle bu kadar çelişik olup da, bu kadar rahat uyuyan başka toplum var mı acaba...

Ya da... uyuyunca zaten düşünmüyor. Bak, ben de kendimle çelişkiye düştüm şimdi.

Ne yapsam acaba... Orman arazilerini cep'leyenleri "tek başıma" linç mi etsem :-)

bu konuda yazılacak, açıklanacak, kayda değer birşey bulamıyorum keza herşeyi yeterince çıplaklığıyla anlatmışsın. Yorumlarda gayet güzel olması canımı sıkan konu. seni hep doğru insanlar mı okuyor azizim. isterdim ki biri çıksın başka yorumlasın. yazarı, yorumları eleştirsin. Ben videoyu seyredince şaşırmadım bizim düğünlerimizde bile kavga olmazsa olmazlardandır. arkadaşlar chp li filan demiş Edirne için ama kanımca yanılıyor. çünkü ben Trakya bölgesini iyi bilirim. trakya halkı eceviti çok severdi. çünkü ecevit çiftçileri severdi. bu anlaşılacağı uzere tamamen bir çıkar durumu. çıkan olayları siyasi düşünceye bağlamak yanlış yola düşmemize neden olur. ben hayatımda iki tane insan tanıdım kafayı vurduktan sonra sorun nedir diyen. biri trabzonlu diğeri trakyalı. kısaca provakasyonlara gerek yok kanımız provoke.

Eline sağlık HBBA, bu zihniyet 80 senede yetişti, 6 ayda değişmesini bekleyemeyiz. İlla ki sancılar olacak, bence önemli olan cesur adımların devam edebilmesi...
Hayırlısı.

Chp yorumuna gelecek olursak tüm chpliler işte böyle tarzı birşey demek istediğini sanmıyorum Schumy'nin. Ama solcu(!) chp'nin faşizan bir tavır izlediğini düşünürsek pek de yanlış bir tespit olmamış...

aslında bu olanlara şaşırmamak lazım. yaşananlar tamamen kemalist düzenin kendisini korumasından ibarettir. kemalizm farklı olanı linç etme üzerine kurulu bir sistemdir. herkesin tek tip olmasını isteyenlerin savunacakları bir ideolojidir. ama onlara sorsanız yok kültür mozaiği, yok türk kürt kardeşliği diye konuşmaya başlarlar. fakat sevmedikleri kişiye amına kodumun kürdü diye hakaret ederler. buda klasik kemalist ikiyüzlülüğüdür şaşırmamak lazım.

Sevgili HBBA anonim olarak uzun süredir blogunu takip etmekteyim. Yazının başlığını okuyunca çok kızdığın belli.
Sadece video'yu seyredince ve son günlerdeki toplumsal olayları değerlendirdiğinde oldukça haklısın. Yalnız burada farklı, aslında farklı da demek istemiyorum temele inince senden çok farklı düşünmüyorum, ama biraz daha geniş bir açıdan bakmak ve kendimce değerlendirmemi paylaşmak istiyorum.
Her bireyin karşılaştığı olaylarda algısı farklı oluyor. Edirne olaylarını takip ederken aklıma boğaz köprüsünde sarhoş yakalanıp polisleri görünce o an için tek kurtuluş yollarını ''önje vatannn'' diye bağırmak gibi gören güneydoğu kökenli vatandaşlar geldi.
Şu an için Amerikan dış politikasında Türkiye ne durumdadır. Bunu biraz açmak isterim, Kuzey Irak artık Amerika mandasında gibi görünüyor. Sunni azınlık eylemleri dışında neredeyse olay çıkmıyor. Şii çoğunluk ise Güney Irak yönetimini elde etme hayali ile Amerikayla anlaşmış durumda. Sunnilerin amacı Şiileri kışkırtmak. Bu sebeple Amerikaya karşı saldırı yapmayıp genelde Şiileri saldırganlaştırıp ortalığı germek için Şii camilerine saldırıyorlar. Yani Amerika bölgede çok ama çok rahat. Zaten petrol sıkıntısını da Angola gibi yeni petrol yataklarından karşılamış gibi görünüyor. Soğuk savaş bittiğinde doğanlar askerliği yaptı evlendi çocuğa karıştı. Şu durumda Amerika'nın Türkiye üzerinde siyasi amacı neredeyse yok. O zaman bu gençler neden biz PKK'lı değiliz Amerika'yı protesto ediyoruz diye meydana dökülüyor. Ne aktive etti bu olayları? Deniyor ki 2 genç yakalanmış, dev genç, hayata dönüş operasyonu falan, tutuklanmış bunlar, dövülmüş, arkadaşlar da bunu protestoya gelmişler. Tamam demokratik hak. Ama Amerika neresinde bu olayların. O zaman bu olay benim zihnimde ''onjee vatann'' oluyor birden.
Peki neden dövüldüler zalimce. Bak gene tepki alacağım biliyorum ama bence asıl provakatörler bu çocuklara gidin Edirne'ye eylem yapın diyenler. Az çok alınacak tepki belli. Yalnız ekip oraya tam olarak ne için geldiğini anlayamadığı için, olayı Amerika'ya!! çeviriyor. Peki bu olay basına yansıdı, tüh tüh dedik. Ne sonuç elde edildi. Son dönemde Türkiye'de öne çıkan haberlere dikkat et, hep linç, azınlık olana aşırı tepki vs Prova edilen şey güvenlik güçleri-eylemci yerine karşıt grupları(türk-kürt...) koymak. Roman-Türk çatışması, Amerika karşıtı!! Edirneli kapışması, Adapazarı olayı... Bunlar artarak devam edecek bence. Olayı direk Türk-Kürt çatışması gibi başlatmayacaklar. Özellikle göç almış illerde (Adana, Mersin) bu toplumsal olaylar daha şiddetle artacak gibi. Diyarbakır mesela uygun değil böyle bir çatışmaya. Çünkü nüfus yapısı sebebi ile güneydoğu da kürt ayaklanmacıların karşısına çıkıp iç savaş imajı yaratılabilecek türk nüfus yok orada. Asker olsun polis olsun idari düzeyde zaten temkinli, farkındalar yaratılmaya çalışılan kaosun, toplumsal olaylarda genelde seyirci kalıyorlar orada. İstanbul da 1 mayıs olaylarının ninjaları gidiyor orada sadece su sıkan, analar çocuklarınıza sahip çıkın diyen polisler oluyor. Mersin bu sebeple ideal. En son lise kavgası da bir prova Mersin'de. Kürt çocuklar türk çocuklara saldırmış. Baksan kız kavgasıdır ama nerelere çekiliyor. Yoğunluk artacak gibi geliyor malesef. (bosna>> iç savaş>>soykırım >> birleşmiş milletler barış gücü>> bölünme, konuyla ilgili daha ayrıntı için''http://www.haber3.com/2011-de-ic-savas-plani-adres-turkiye-105553y.htm'')

Blogger tamamını alamadığı için böldüm. Kusura bakmayın:

Çok uzatmak istemiyorum: Evet 10 genç sadece kahrolsun ABD dedikleri için dövülmemeli, olayın her yanı provakasyon kokuyor, kimse dini, kökeni, tercihleri nedeni ile dışlanmamalı, linç edilmemeli. Ancak birileri de çıkıp sormalı kardeşim sen Edirneye neden gittin, orada ne dedin. Ne alakası var Amerika ile gözaltına alınan arkadaşlarının. FBI mı aldı, CIA mi sosyalist yoldaşlarını (bu devirde o ne demekse) Şahsi kanaatim (özellikle üstüne basa basa söylüyorum şahsi kanaatim) bu çocuklar orada basın bildirisi yapabilseydi, hiçbir müdahale olmasaydı, basın açıklaması sonrası alkışlarla oradan ayrılmayacaklardı. Amaç bu olsaydı o tutuldukları benzin istasyonunda bunu yaparlardı. Bir şekilde bu olaya benzer bir olay çıkartılacaktı. Bazen kurban kim, gaddar kim öyle giriyor ki birbirine... Umarım tamamen yanılıyorumdur ve bu saatte bunlar uyku saçmalıklarıdır.

Son olarak mori kante'nin yorumu için bir eklemem olacak: Kemalist düzenin kendisini koruması yorumunuza katılamıyacağım. Evirdim çevirdim her yanından baktım olaylara, VI. Mehmet ne kadar Kemalist'se bu olaylarda da o kadar gördüm kemalizmi.

AcımasızHasmet

Ben "sözde" derken burada yaşayan insanların özünde böyle Amerika karşıtı bir eyleme bu tarz linç girişiminde bulunmasına şaşırdığımı söylemek istedim. Yani İzmir'de böyle birşey olsa en basitinden konuşmalarını yaparlar, aradan çıkan, o "ilk gidin başka yerde konuşuyun" diyen amcayı da bir güzel sustururlar ve eylem olaysız sona erer.

Fakat başka bir arkadaş da (Trakya'da yaşıyor sanırım) olayı kendi perspektifinden incelemiş. Tabi onun söyledikleri de kanıtı olan mantıklı şeyler fakat şu konuşmayı ilk bölmeye çalışan adamın ve sonradan bir anda kalabalıklaşan halkın sol kökenli olabileceğine ihtimal vermiyorum. Özünde olsa zaten ellemez konuşsunlar gitsinler der dinlemesine bile gerek yok. Fakat rahmetli Ecevit'in istifasını verip kapısından içeri adım atmadığı bir partiye de oy vereceklerine de ihtimal vermiyorum, çok geçti o zamanların üzerinden.

İşin özü bok gittikçe büyüyor, durdurması da imkansız gibi. İşte durdurmaya çalışanlar da kız falan denmeden linç ediliyor. Artık bundan gerisi hikaye. Lanet ettiğimiz cuntayı getirecekler başımıza korkarım böyle giderse, tabi onlar da kendilerini pislikten arındırıp kafalarını kaldırabilirlerse...

Haberin videosu koskoca bir karikatür... Herhalde ABD 50'li yıllarda bu memlekete el attığı dönemde bizden bu kadarını da beklemiyordu. Adamların artık kollarını kıpırdatmasına bile gerek yok. Kendi kendini öğütüyor zaten bu memleket...