Can Alın, Can Verin

Posted by her boku bilen adam | Posted in | Posted on 18:43


Bir cinayet işlenir, o cinayet tüm ülkeye iyi gelir ;

Konuşacak dedikodu yapacak bir şeyler çıkar.Gündemi aylarca meşgul eder..Ha yakalandı ha yakalanacak derken tüm dertler unutulur..

Bir çocuk bir cinayet işler onu yakalamakla hükümlü olan ama yakalayamadığı gibi bir de "kızlarına sahip çıksalardı" diyen emniyet müdürü kazanır. 3 ay içinde emniyet müdürlüğünden valiliğe terfi eder.Makamı yükselir,maaşı artar kariyeri yükselişe geçer.


Bir çocuk bir cinayet işler, Belediye Başkanı kazanır.Daha bir hafta önce sel felaketi olur, onlarca insan ölür, Belediye Başkanı kendi acizliğinden, basiretsizliğinden "gezegen"e suçu atarak yırtmaya çalışır, "Allah'ın takdiri" der, bir hafta sonra tüm ülke cinayete kilitlenir, sel felaketi unutulur. Her şey bir anda unutulur, gündemden düşen Belediye Başkanı kazanır,önlemleri almayanlar kazanır..


Bir çocuk bir cinayet işler , yeni atanan Emniyet Müdürü kazanır. 6 aydır yanı başlarında olan adam teslim edildi diye, iş bitirici ilan edilir. Teslim edilen bir zanlıyı yakalamış gibi gururla röportajlar verir. "Şöyle uğraştık böyle uğraştık" diye açıklamalar yapar. Sonuçta kendisi kazanır, bir kaç sene içinde valiliğe terfisini bekler.Makam kazanır, ünvan kazanır.

Bir çocuk bir cinayet işler, medya kazanır. Mağdur babayı ordan oraya sürükler, binlerce soru sorar, kafasını allak bullak eder. Daha bir kaç ay önce kızının kafası çöp tenekesinden çıkmış olan bir babadan mantıklı cevaplar,yerinde bir ruh sağlığı bekler. aksini görünce de "Çıldırmış - Kafayı Yemiş - Tek İsteği Paraymış" yaftalarını yapıştırır. Tirajlar artar,reytingler tavan yapar,medya kazanır,herkes kazanır..


Bu ülkede bir cinayet işlenir, acizlikleri ortaya çıkan tüm sorumlular kazanır...

Siz de bir cinayet işleyin...

Can alın , can verin...

Tüm dertleri, sorunları, acizlikleri bir çırpıda unutabilen bu insanlara oyalanacak bir şeyler verin.


Böylece ülke kazansın, millet kazansın herkes kazansın..

Olan, "hayatı çöpte son bulanlara" olsun..

Comments (4)

harika

Bu düzen böyle mi gidecek
Pireler filleri yutacak

Yüreğinize sağlık.

Özellikle son 5 cümle bulunduğumuz ve her zaman bulunacağımız durumların mükemmel bir özeti...

Ne denebilir ki,

Burası Türkiye, Yok öyle...

Çok güzel bir yazı olmuş elinize, yüreğinize sağlık.Ama ne yazık ki bu ülkede insan hayatı en ucuz şey.Olmazlar oluyor, unutuluyor,unuttturuluyor.